PROGRAMOVÁNÍ

Učte se programovat s pomocí online nástrojů

Kde si můžete online vyzkoušet své programátorské pokusy?

Jan Ámos Komenský prosazoval „školu hrou“. O programování to platí obzvlášť. Neustále potřebujete trénovat, abyste nezapomněli jazyk a byli v něm schopni tvořit programové konstrukce. Rozdíl mezi „praktikujícím“ programátorem a programátorem „keckou“ je obrovský.

Protože žijeme v době, kdy je téměř všechno k dispozici online, tak si pro své programátorské pokusy nemusíte na začátku nic instalovat a své znalosti můžete testovat přímo online v prostředí Repl.it, které umožňuje interaktivně zkoumat různé programovací jazyky. Název Repl.it je zkratkou z prvních písmen slov read-eval-print loop, což je nejvyšší úroveň interakce používaná v jazycích jako je Lisp a Python. Na výběr je z těch známějších jazyků například Python, Ruby nebo JavaScript.

A pokud byste se rozhodli prostředí Repl.it používat ve vnitrofiremní síti, tak máte možnost – Repl.it je totiž open source a můžete jej stáhnout z repozitáře Github.

Druhým online prostředím, ve kterém se můžete vyřádit, je JSFiddle. HTML, CSS, JavaScript – vše pohromadě na jedné obrazovce. K němu se víc napsat nedá. Takže vzhůru do práce.

[úvodní fotografie k článku: via https://www.facebook.com/ProgrammersCreateLife]

/* ]]> */