HARDWARE VIZUALIZACE

Samsung se chce s interaktivní tabulí Flip prosadit ve firmách

Samsung Flip - digital whiteboard / GeoBusiness

Pokud vám papírový flipchart při diskuzi nestačí, můžete zkusit novou generaci interaktivních tabulí.

Samsung představil na veletrhu CES 2018 svoji digitální tabuli, nazvanou Flip. Tabuli můžete používat na výšku nebo na šířku, její úhlopříčka je 55 palců a rozlišení 4K.

Je to v podstatě monitor s dotykovou obrazovkou, který je postaven na vysokém, výškově nastavitelném stojanu s kolečky, takže jej bude snadné přemísťovat.

Samsung zatím neprozradil operační systém ani použitý software, ale vypadá to, že Flip bude podporovat psaní a kreslení poznámek, fotografování/video a další společné činnosti, které se většinou u flipchartu dělají. Tabule bude mít Wi-Fi připojení a další porty jako USB pro připojení výpočetní techniky.

Samsung Flip - digital whiteboard / GeoBusiness

Rovněž bude možné sdílet obsah obrazovky na další počítače, smartphony a tablety. Na tabuli by mělo jít psát dotykovým perem nebo prstem – a to dokonce více lidí najednou.

Podobné tabule již představily firmy Google (Jamboard), Microsoft (Surface Hub) a Cisco (Sparkboard). V případě Googlu se platí 5000 dolarů plus 600 dolarů ročně za G Cloud, Microsoft si za Surface Hub účtuje dokonce 9000 dolarů a Spark Board také 5000 dolarů za 55palcovou obrazovku, případně 10 000 dolarů za větších 70palcovou verzi.

https://www.youtube.com/watch?v=FRLDRQePY1o

https://www.youtube.com/watch?v=aSkjoX_N1dY

Všechny tři uvedené společnosti mají již vlastní firemní software a služby, které s tabulemi dodávají a firemní zákazníci jsou na ně zvyklí. Samsung se však doposud především soustředil na jednotlivé koncové zákazníky (a většina zákazníků si firmu spojuje především s mobilními telefony, pračkami a ledničkami), bude proto zajímavé sledovat, jak se vypořádá s firemním prostředím.

/* ]]> */