Sleva na software ProGEO

KRÁTCE

Podívejte se, jak vypadá budoucnost geoinformatiky.

esri-landsat-multitouch

Společnost Esri publikovala na svém blogu, věnovaném prototypům geoaplikací, zprávu o Landsat Touch, webové aplikaci pro prohlížení dat z družice LandSat.

Každého GISáka zajímá, jak (asi) bude vypadat budoucnost jeho oboru a ovládání GISů.

esri-landsat-multitouch-selection

esri-landsat-multitouch-2


Již několik let existuje společnost TouchTable, která je známá mezi geoinformatiky díky svým vizuálně zajímavým prezentacím. Představte si, že máte iPhone, s tím rozdílem, že má 46 palcový displej. Tak nějak vypadá TouchTable.

A protože dnešní některé mobilní telefony, notebooky a všechny tablety mají více-dotykové ovládání, dostává se tento způsob práce s aplikacemi do většího zájmu geoinformačních firem.

Společnost Esri se proto rozhodla zkoumat možnosti více-dotykového ovládání a před pár dny představila aplikaci Landsat Touch (k dispozici je také zdrojový kód, takže pokud byste se rozhodli programovat, máte příležitost).

Landsat Touch je webová aplikace pro prohlížení 8 terabajtů obrazového materiálu z družice Landsat. Aplikaci může ovládat více uživatelů najednou. Na dotykových zařízeních s úhlopříčkou 40 palců a více se proto mohou sejít týmy a pracovat společně nad jedním displejem.

[iframe_youtube video=“3ghQWsPKVeY“]/* ]]> */