KOMENTÁŘ

Nechcete na výletě dobrodružství? Sjeďte si jej virtuálně

Nějak se s těmi plánovači výletů roztrhl pytel. Je vcelku jasné, co za tím je. Marketing v turistickém průmyslu si hledá cesty k dalším zákazníkům.

Vedle plánovače výletů na Mapy.cz se nyní propaguje server Turistika.cz, jehož šéf Jiří Pilňáček říká, že již rok (tj. od září 2014) jejich zaměstnanci natáčejí významné cyklotrasy a naučné stezky po celé České republice. Výsledkem snažení jsou videotrasy, které vám ukáží cyklotrasu nebo naučnou stezku dříve než se tam vůbec vydáte.

„Když si kliknete třeba na kopec ve výškovém profilu, abyste se podívali, jak je prudký, zobrazí se vám obraz, jak to tam vypadá a mapa, kde přesně vidíte, kde se ten daný úsek nalézá,“ popisuje funkce Jiří Pilnáček.

Protože dle jeho slov jde o finančně nákladnou službu (natáčení tras, úprava videa, optimalizace pro prohlížeče a mobilní zařízení a hosting videí), tak se na financování tras podílejí města, regiony i kraje v ČR. Službu zatím nejvíce podporují Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj, které do projektu vložily cca jeden milion korun.

Videotrasy významných cyklostezek:

Singltreky:

Zajímavé tipy na videotrasy v zahraničí:

Komentář redakce: Bude se vám vůbec chtít jet na výlet, když už tu trasu předem znáte? Nebudete i v reálu chtít projet trasu co nejrychleji? Jan Řežáb, šéf Socialbakers v jednom rozhovoru řekl, že se na filmy kouká zrychleně, aby toho stihnul více… A co na to Jan Tleskač?

/* ]]> */