Mapy

Huawei chystá mapovou službu Map Kit pro vývojáře

huawei-chysta-vlastni-map-kit-pro-vyvojare-gbcz

Server China Daily zveřejnil článek o chystaném podzimním spuštění vlastní mapové služby firmy Huawei. Důvodem je zákaz americké vlády používání Google Maps na telefonech značky Huawei. V říjnu 2019 proto firma představí Map Kit, který bude sloužit jako mapový nástroj pro další aplikace.

Mapová služba od Huawei však nemá být určena pro užívání koncovými uživateli, ale má pobídnout vývojáře softwaru, aby přišli se svými aplikacemi, využívající mapové možnosti Map Kitu. Huawei Map Kit bude napojen na místní mapové služby, má pokrývat 150 zemí a regionů, a dostupný bude ve 40 jazycích.

Součástí mají být také informace o dopravě v reálném čase a navigační systém s rozpoznáním jízdních pruhů. Na projektu firma Huawei spolupracuje s ruským Yandexem a firmou Booking Holdings, pod které patří například služby Booking.com nebo Kayak. Map Kit má také podporovat doplněnou realitu (augmented reality).

Zhang Pingan, ředitel pro cloudové služby v rámci obchodní jednotky Huawei, řekl, že více než padesát procent mobilních aplikací je location-based služba, zavisejících na mapových službách:

Zpráva o Map Kitu úzce navazuje na nedávné oznámení vlastního operačního systému HarmonyOS. Snahou firmy Huawei je tedy vybudování vlastního mobilního vývojářského ekosystému, který bude nezávislý na americkém Androidu.

 

/ na úvodním foto je ústředí Huawei (archiv firmy)

/* ]]> */