IoT Smart Cities

Chytrá města, chytré budovy a Průmysl 4.0 – konference IQRF Summit 2018

IQRF Summit 2018 / GeoBusiness

V Praze se uskuteční velká středoevropská dvoudenní konference, věnovaná internetu věcí.

IQRF Summit 2018 je určen vývojářům, výrobcům, systémovým integrátorům, kteří se zajímají o bezdrátovou technologii IQRF. Na konferenci by měly být k vidění reálná řešení a produkty pro tzv. chytrá města, chytré budovy, domácnosti i průmysl.

IQRF je česká platforma pro bezdrátovou komunikaci. Umožňuje připojení libovolných zařízení, kdekoli je potřeba přenos informací, například dálkové ovládání, monitorování, alarm, zobrazování dálkově pořízených dat nebo připojení více prvků do bezdrátové sítě.

Povědomí o této platformě buduje IQRF Alliance, která vznikla v roce 2013 a jsou do ní zapojeny například firmy O2, Cetin, Zyxel, Microchip, Protronix, DATmoLUX nebo Citiq.

IQRF Summit se poprvé konal v roce 2015 a od té doby se rozrostl z 25 lidí na stovky účastníků.

„Největší potenciál využití Internetu věcí vidíme v Průmyslu 4.0, chytrých městech a potažmo v chytrých budovách. Právě tato tři témata se budou v přednáškách prolínat a zvolili jsme je pro letošek jako stěžejní,“ říká Šimon Chudoba, předseda IQRF Alliance.

S úvodními přednáškami vystoupí Petr Havlík a Rainer Pirker z IBM, Fabrizio del Maffeo z tchajwanské společnosti AAEON a Chinru Lin z firmy ZyXEL.

Produkty všech prezentujících firem si účastníci konference mohou na místě vyzkoušet na doprovodné „výstavě“.

O akci

/* ]]> */