BIM

BIM Day 2018: Co bude na programu konference czBIMu

BIM day 2018, czBIM, Odborná rada pro BIM / GeoBusiness

Výroční konference Odborné rady pro BIM se uskuteční ve čtvrtek 11. října 2018 v Praze. Mezi letošními řečníky se objeví celá řada odborníků nejen z domova, ale také ze zahraničí. Se svými zkušenostmi se přijedou podělit experti z Nizozemska. Svoji účast přislíbili praktici s BIM zkušenostmi ve Spojených arabských emirátech či Kataru.

V domácí sekci se pak představí především zástupci členů Odborné rady pro BIM, ti kteří se již úspěšně vydali na cestu za digitalizací stavebnictví, aby se podělili o své praktické zkušenosti, úspěchy, ale i nástrahy, které bylo nutno na cestě k BIM zdolat. Prostor rovněž dostanou zástupci jednotlivých pracovních skupin czBIM, aby prezentovali své úspěchy při realizaci dílčích projektů na podporu zavádění metody BIM v České republice. V neposlední řadě dostanou prostor také zástupci Odboru koncepce BIM z České agentury pro standardizaci, aby posluchače seznámili s průběžným stavem zavádění metody BIM v ČR na vládní úrovni.

Přednášky BIM Day 2018

  • Podpora a prosazování BIM v ČR (Jiří Koliba, náměstek ministra průmyslu a obchodu)
  • Metodiky SFDI (Zbyněk Hořelica, ředitel SFDI)
  • Průběžná zpráva o naplňování koncepce BIM v ČR (Jaroslav Nechyba, ČAS, Odbor koncepce BIM)
  • Collaborative design and engeneering with IFC in the Netherlands (Léon van Berlo [NL] /TNO)
  • Open BIM (Rob Roef [NL] / buildingSmart International, Graphisoft)
  • Přínosy a negativa BIM – konkrétní projekty (Nikolaos D. Dimos [GR, QA] / Joannou & Paraskevaides (Overseas))
  • Přínosy a negativa BIM – konkrétní projekty (Stefanos Koutlis [GR, UAE] / IRIVET)
  • Argentinská OB – Přenos modelu do realizace
  • Ejpovický tunel – BIM jako přidaná hodnota (Ing. Martin Krátký, Metrostav a.s.)
  • Představení dokončeného SNIM – Standard negrafických informací v modelu BIM (Filip Kalina, czBIM / Tomáš Čermák, czBIM)

Na závěr akce se uskuteční networkingová Open BEER party – Pivní jistota.

Registrace BIM Day 2018

Pro veřejnou správu a pro akademiky je připraveno zvýhodněné vložné, zvýhodněné vstupenky získáte také za firmu, pokud dorazíte ve 3 až 5 účastnících.

Dvacetiprocentní slevu z vložného mají členové těchto organizací: Asociace pro rozvoj infrastruktury, Asociace rozpočtářů staveb, Britská obchodní komora v ČR, Česká asociace ocelových konstrukcí, Česká komora architektů, Česká komora inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Česká komora lehkých obvodových plášťů, Česká asociace konzultačních inženýrů, Česká rada pro šetrné budovy, Český svaz stavebních inženýrů, Envi. A, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Svaz zkušeben pro výstavbu.

[zdroj oficiální stránky BIM Day 2018]

/* ]]> */