Sleva na software ProGEO

ARCDATA PRAHA ArcGIS

Podrobnosti k českým webinářům o softwaru ArcGIS Pro

webinare-arcdata-praha-software-arcgis-pro

Firma Arcdata Praha pořádá sérii webinářů, věnovanou softwaru Esri ArcGIS Pro. Každý ze seminářů trvá přibližně 45 minut a pro registrované účastníky bude k dispozici záznam setkání.

V původní verzi článku byly uvedeny také odkazy na jednotlivé registrační formuláře, ale protože služba, kterou si organizátoři webináře vybrali, po ukončení akce registrační stránku smaže, tak jsme odkazy také smazali.

Přechod na ArcGIS Pro

Přednášející: Vladimír Zenkl

Datum: 30. března 2021, 10 – 10:45 hod.

Na praktických ukázkách si předvedeme, jak základní postupy a úlohy, které jste byli zvyklí provádět v aplikaci ArcMap (jako je například práce s vrstvami, katalogem či tvorba a editace dat), přenést do prostředí ArcGIS Pro. Zaměříme se především na celkovou orientaci v uživatelském rozhraní ArcGIS Pro a provedeme vás vším od prvního spuštění až po vytvoření jednoduché mapy. Představíme si také rozdíly mezi mapovým dokumentem ArcMap a projektem ArcGIS Pro.

Tvorba mapy v ArcGIS Pro

Přednášející: Jan Souček

Datum: 13. dubna 2021, 10 – 10:45 hod.

Tento webinář vás provede základy tvorby map v aplikaci ArcGIS Pro. Seznámíte se na něm s prostředím pro nastavení symbolů a s možnostmi nastavení popisků, naučíte se, kde naleznete nástroje a funkce, se kterými jste mapy tvořili v aplikaci ArcMap, a dozvíte se, co nového v ArcGIS Pro dokážete navíc. Dotkneme se ale i některých středně pokročilých technik, jako je používání stylů nebo krátká analýza vedoucí ke správnému rozhodnutí, jakým způsobem konkrétní data nejlépe zobrazit.

Správa dat v ArcGIS Pro

Přednášející: Radek Kuttelwascher

Datum: 27. dubna 2021, 10 – 10:45 hod.

Základem většiny GIS projektů je navržení vhodného datového modelu. Ten se odvíjí od typu zpracovávaných dat, způsobu jejich uložení a navržení přístupových oprávnění. Webinář se bude věnovat jednak tomu, jaké všechny charakteristiky a aspekty dat je možné v ArcGIS Pro realizovat, ale také tomu, jaké nástroje jsou pro tyto činnosti v uživatelském rozhraní k dispozici.

Analytické možnosti ArcGIS Pro

Přednášející: David Novák

Datum: 11. května 2021, 10 – 10:45 hod.

V tomto díle našeho seriálu se zaměříme na možnosti analýz v ArcGIS Pro. Ukážeme si, jak přistupovat k analytickým nástrojům, představíme si nové principy fungování panelu Geoprocessing, ukážeme si výhody 64bitové architektury či možnosti interaktivní historie a fultextového vyhledávání nástrojů. Na závěr si přiblížíme nástroje z oblasti Ready To Use.

Rastrová data v ArcGIS Pro

Přednášející: Inka Tesařová

Datum: 25. května 2021, 10 – 10:45 hod.

Webinář představí základní možnosti práce s rastry v ArcGIS Pro, jakými jsou například vizualizace multispektrálních snímků v různých kombinacích jejich spektrálních pásem nebo práce s daty z laserového skenování. Ukážeme si ale i některé z funkcí nadstavby ArcGIS Image Analyst, jako jsou nástroje pro klasifikaci dat podle spektrální odrazivosti, práce se snímky ve stereoskopickém zobrazení, tvorba a editace 3D prvků nebo práce s multidimenzionálními daty.

Rozšíření a automatizace ArcGIS Pro

Přednášející: Vladimír Holubec

Datum: 8. června 2021, 10 – 10:45 hod.

Tento webinář vás seznámí s několika možnostmi, díky kterým si můžete zjednodušit svoje rutinní pracovní postupy. Představíme si práci s nástroji v prostředí ModelBuilder a tvorbu tzv. úloh (tasks). V obou případech nezůstaneme jen u teorie, ale ukážeme si i jejich praktické využití. Nakonec se dotkneme také skriptovacího jazyka Python, kdy se nejprve seznámíme s jeho obecnými možnostmi a poté i s jeho reálným využitím přímo v ArcGIS Pro.

Záznam seminářů

Účast na webinářích je pro registrované účastníky zdarma – je ale potřeba se přihlásit na každý seminář zvlášť.

Pokud seminář propásnete, tak přibližně pět minut po jeho skončení dorazí všem registrovaným (ať už se semináře účastnili nebo nikoli) zpráva s odkazem na záznam. Neúčastnící se dokonce nebude ošizen ani o možnost diskuze, protože k tomu bude moci využít platformu Esri Comunity, kde má každý webinář připravené své vlákno: https://community.esri.com/t5/akce-arcdata/eb-p/akce-arcdata

Webináře (online i záznam zpětně) budou skutečně dostupné jen registrovaným. Registrace je zdarma a není k ní potřeba žádný Esri účet, stačí jen registrace prostřednictvím formuláře, kde vyplníte pouze e-mail, jméno a organizaci.

Pro případnou diskuzi v prostředí Esri Community se vám bude hodit účet u Esri (je zdarma).

/* ]]> */