ARCDATA PRAHA ArcGIS

Podrobnosti k českým webinářům o softwaru ArcGIS Pro

webinare-arcdata-praha-software-arcgis-pro

Firma Arcdata Praha pořádá sérii webinářů, věnovanou softwaru Esri ArcGIS Pro. Každý ze seminářů trvá přibližně 45 minut a pro registrované účastníky bude k dispozici záznam setkání.

Přechod na ArcGIS Pro

Přednášející: Vladimír Zenkl

Datum: 30. března 2021, 10 – 10:45 hod.

Na praktických ukázkách si předvedeme, jak základní postupy a úlohy, které jste byli zvyklí provádět v aplikaci ArcMap (jako je například práce s vrstvami, katalogem či tvorba a editace dat), přenést do prostředí ArcGIS Pro. Zaměříme se především na celkovou orientaci v uživatelském rozhraní ArcGIS Pro a provedeme vás vším od prvního spuštění až po vytvoření jednoduché mapy. Představíme si také rozdíly mezi mapovým dokumentem ArcMap a projektem ArcGIS Pro.

Tvorba mapy v ArcGIS Pro

Přednášející: Jan Souček

Datum: 13. dubna 2021, 10 – 10:45 hod.

Tento webinář vás provede základy tvorby map v aplikaci ArcGIS Pro. Seznámíte se na něm s prostředím pro nastavení symbolů a s možnostmi nastavení popisků, naučíte se, kde naleznete nástroje a funkce, se kterými jste mapy tvořili v aplikaci ArcMap, a dozvíte se, co nového v ArcGIS Pro dokážete navíc. Dotkneme se ale i některých středně pokročilých technik, jako je používání stylů nebo krátká analýza vedoucí ke správnému rozhodnutí, jakým způsobem konkrétní data nejlépe zobrazit.

Registrace

Správa dat v ArcGIS Pro

Přednášející: Radek Kuttelwascher

Datum: 27. dubna 2021, 10 – 10:45 hod.

Základem většiny GIS projektů je navržení vhodného datového modelu. Ten se odvíjí od typu zpracovávaných dat, způsobu jejich uložení a navržení přístupových oprávnění. Webinář se bude věnovat jednak tomu, jaké všechny charakteristiky a aspekty dat je možné v ArcGIS Pro realizovat, ale také tomu, jaké nástroje jsou pro tyto činnosti v uživatelském rozhraní k dispozici.

Registrace

Analytické možnosti ArcGIS Pro

Přednášející: David Novák

Datum: 11. května 2021, 10 – 10:45 hod.

V tomto díle našeho seriálu se zaměříme na možnosti analýz v ArcGIS Pro. Ukážeme si, jak přistupovat k analytickým nástrojům, představíme si nové principy fungování panelu Geoprocessing, ukážeme si výhody 64bitové architektury či možnosti interaktivní historie a fultextového vyhledávání nástrojů. Na závěr si přiblížíme nástroje z oblasti Ready To Use.

Registrace

Rastrová data v ArcGIS Pro

Přednášející: Inka Tesařová

Datum: 25. května 2021, 10 – 10:45 hod.

Webinář představí základní možnosti práce s rastry v ArcGIS Pro, jakými jsou například vizualizace multispektrálních snímků v různých kombinacích jejich spektrálních pásem nebo práce s daty z laserového skenování. Ukážeme si ale i některé z funkcí nadstavby ArcGIS Image Analyst, jako jsou nástroje pro klasifikaci dat podle spektrální odrazivosti, práce se snímky ve stereoskopickém zobrazení, tvorba a editace 3D prvků nebo práce s multidimenzionálními daty.

Registrace

Rozšíření a automatizace ArcGIS Pro

Přednášející: Vladimír Holubec

Datum: 8. června 2021, 10 – 10:45 hod.

Tento webinář vás seznámí s několika možnostmi, díky kterým si můžete zjednodušit svoje rutinní pracovní postupy. Představíme si práci s nástroji v prostředí ModelBuilder a tvorbu tzv. úloh (tasks). V obou případech nezůstaneme jen u teorie, ale ukážeme si i jejich praktické využití. Nakonec se dotkneme také skriptovacího jazyka Python, kdy se nejprve seznámíme s jeho obecnými možnostmi a poté i s jeho reálným využitím přímo v ArcGIS Pro.

Registrace

Záznam seminářů

Účast na webinářích je pro registrované účastníky zdarma – je ale potřeba se přihlásit na každý seminář zvlášť.

Pokud seminář propásnete, tak přibližně pět minut po jeho skončení dorazí všem registrovaným (ať už se semináře účastnili nebo nikoli) zpráva s odkazem na záznam. Neúčastnící se dokonce nebude ošizen ani o možnost diskuze, protože k tomu bude moci využít platformu Esri Comunity, kde má každý webinář připravené své vlákno: https://community.esri.com/t5/akce-arcdata/eb-p/akce-arcdata

Webináře (online i záznam zpětně) budou skutečně dostupné jen registrovaným. Registrace je zdarma a není k ní potřeba žádný Esri účet, stačí jen registrace prostřednictvím formuláře, kde vyplníte pouze e-mail, jméno a organizaci.

Pro případnou diskuzi v prostředí Esri Community se vám bude hodit účet u Esri (je zdarma).