Software SpatialLabs byl poprvé představen na notebooku ConceptD. SpatialLabs kombinuje stereokameru, sledující pohyb očí, stereoskopický 3D displej a technologie vykreslování v reálném čase. SpatialLabs má tvůrcům obsahu poskytnout nový způsob interakce s jejich výtvory.
SpatialLabs Experience Center umožňuje flexibilní využití stereoskopické 3D technologie a umožňuje tvůrcům zobrazit své modely ve stereoskopickém 3D jediným kliknutím.
Společnost Acer spustila vývojářský program SpatialLabs pro vývojáře Unreal Engine, kteří mají zájem prezentovat projekty s využitím SpatialLabs
Obsah se doslova vznáší před obrazovkou a umožňuje tvůrcům zkoumat jejich výtvory v reálném čase a v 360 stupních bez potřeby používat specializované brýle.
Acer rovněž představil program SpatialLabs Developer Program pro vývojáře Unreal Engine, kteří mají zájem prezentovat projekty s využitím SpatialLabs. Ti, kteří se do programu přihlásí, obdrží prototyp notebooku ConceptD SpatialLabs, první realizaci nového zážitku.
Pro sledování pohybu očí se používají stereokamery, umístěné na horní straně zařízení, které sledují polohu a pohyb hlavy a očí uživatele. Displej prototypu notebooku ConceptD SpatialLabs, který bude poskytnut účastníkům vývojářského programu, se skládá z UHD 2D panelu, který je opticky svázán s čočkami z tekutých krystalů, což dohromady tvoří inovativní modul, který lze přepínat mezi 2D a stereoskopickým 3D zobrazením.
V kombinaci s tím umožňuje technologie grafického zpracování zobrazit každému oku diváka jiný obraz a vytvořit stereoskopický 3D efekt, který umožňuje, aby se obsah vznášel před obrazovkou. Technologie vykreslování v reálném čase umožňují tvůrcům interagovat s 3D modely při používání aplikací v Experience Center SpatialLabs a prohlížet si výtvory v reálném čase, což zlepšuje pracovní postupy při navrhování. Také mohou prezentovat interaktivní a pohlcující projekty – to vše ve stereoskopickém 3D zobrazení.
Vznášejí se nad obrazovkou
Designéři obvykle pracují na 2D displejích, které poskytují pouze omezené informace o hloubce 3D objektu nebo scény. SpatialLabs dá tvůrcům možnost vidět, jak jejich projekty vypadají ve 3D.
Možnost vidět své výtvory ve stereoskopickém 3D zobrazení v poměru 1 : 1 urychluje proces hledání problémů a zajišťuje, že 3D návrh odpovídá původnímu konceptu.
Například konstruktéři výrobků mohou díky prohlížeči SpatialLabs Model Viewer získat představu o tom, jak bude jimi vyráběný předmět vypadat, než investují čas a prostředky do jeho tisku nebo obrábění. Funkce, jako je možnost měnit pozadí HDRI modelu, navíc umožňují jejich prezentaci v přirozeném, realistickém prostředí. To znamená, že mohou manažeři a členové týmu poskytovat jasnější zpětnou vazbu v každé fázi projektu a zákazníci si mohou snadněji vizualizovat položku, aby se ujistili, že odpovídá jejich očekáváním.
SpatialLabs Experience Center
Displej prototypu notebooku ConceptD SpatialLabs je ve výchozím nastavení nastaven na 2D režim, což umožňuje používat jej jako běžný notebook. Po spuštění aplikací v centru SpatialLabs
Experience Center se automaticky zapne stereoskopický 3D režim.
SpatialLabs Experience Center je spouštěč, který obsahuje výukový program usnadňující používání technologie, několik zástupců aplikací a instalační programy pro aplikace a doplňky. V současné době tyto aplikace zahrnují:
SpatialLabs Model Viewer: Nástroj, který umožňuje uživateli importovat soubory ve všech hlavních 3D formátech a prezentovat je ve stereoskopickém 3D. V prohlížeči jsou do zobrazeného 3D modelu začleněny generované informace o poloze hlavy. Například při mírném pohybu doleva nebo doprava se 3D model otočí opačným směrem, jako kdyby uživatel udělal krok na obě strany objektu. To vše se děje v reálném čase.
Pro důležitý 3D software, jako je Blender a Autodesk Fusion 360, jsou k dispozici doplňky SpatialLabs Model Viewer, které umožňují přenést soubory vytvořené v těchto aplikacích jediným kliknutím do SpatialLabs Model Viewer.
SpatialLabs Go: Vlastní řešení pro vykreslování obsahu na celé obrazovce vedle sebe do stereoskopického 3D zobrazení. Například po využití programu Blender k nastavení okna do zobrazení vedle sebe přes celou obrazovku mohou návrháři použít SpatialLabs Go k jeho převedení do stereoskopického 3D zobrazení.
PiStage pro Maya: Meziprogram PiStage funguje jako nástroj, který dokáže přeskočit časově náročnou renderovací linku, což uživatelům umožňuje flexibilně vytvářet nebo upravovat obsah na rozšířeném 2D monitoru a zobrazovat veškeré změny provedené ve stereoskopickém 3D zobrazení v reálném čase pomocí aplikace SpatialLabs.
SpatialLabs Player: Nativní přehrávač pro prezentaci videa vedle sebe ve stereoskopickém 3D zobrazení.
Program pro vývojáře
SpatialLabs také podporuje Unreal Engine, 3D nástroj pracující v reálném čase, který dává tvůrcům svobodu při realizaci jejich vizí a umožňuje vývojářům a týmům spolupracovat a pracovat rychleji než kdykoli předtím bez kompromisů v kvalitě nebo škálovatelnosti.
„Náš tým je nadšený z možností, které nám nabízí nový prototypový notebook ConceptD SpatialLabs a jejich program pro vývojáře SpatialLabs,“ řekl John Buzzell, vedoucí oddělení rozvoje podnikání ve společnosti Unreal Engine. „Když se váš inovativní obsah a aplikace spojí s nejnovějšími vizualizačními technologiemi, získáte zážitek, který je pohlcující, přístupný a poutavý.“
Aby společnost Acer pomohla proměnit jejich představy ve skutečnost, poskytne těm, kteří budou přijati do programu, prototyp notebooku ConceptD SpatialLabs na dobu tří měsíců – zcela zdarma, včetně dopravy. Přijatí uchazeči mohou poskytnuté zařízení používat k vytváření projektů v Unreal Engine a na oplátku by měli společnosti Acer umožnit předvádění a vystavování těchto projektů po dobu jednoho roku. Během procesu tvorby bude také shromažďována zpětná vazba od uživatelů a bude s nimi veden rozhovor pro různé účely zahrnující například vývoj produktu.
Uzávěrka přihlášek do programu SpatialLabs je 30. června 2021, poté budou úspěšní uchazeči kontaktováni.