BIM

Graphisoft uvádí na trh Archicad 23, vylepšující práci s BIM projekty

archicad-23-graphisoft-f / GeoBusiness

Firma Graphisoft představila 23. vydání softwaru Archicad, který je používán pro modelování staveb.

Firma Graphisoft byla založena v Maďarsku a v současnosti spadá pod koncern Nemetschek.

Aktualizovaná verze softwaru pro BIM má přepracované nástroje Column a Beams pro modelování a vytváření přesných konstrukčních detailů a odhady množství železobetonu, oce­li, bednění, nosníků a sloupů.

Nový nástroj Opening slouží pro modelování dutin, výklenků a nik, a to s horizontálními, ver­ti­kál­ní­mi či šikmými prvky. Všechny prvky lze sdílet pomocí výměnného formátu IFC.

V nové verzi softwaru bylo také obnoveno propojení s kontrolním nástrojem Solibri, který automaticky rozezná a posílá jen prvky, změněné v modelu BIM.

Došlo k vylepšení propojení s kontrolní databází dRofus. Nové je „živé“ propojení mezi programy Rhino, Grasshopper a Archicad, přičemž se komponenta Grasshopper Deconstruct použije pro extrakci dat povrchu položky s odkazem na návrh, takže změny v základním výkresu se automaticky aktualizují o všechny podrobnosti.

Další z celkem 23 vylepšení se týkají rychlejšího spuštění Archicadu včetně rychlejšího otevírání souborů, menší velikost souborů, práce na více projektech najednou nebo možnosti přepínání pohledů v BIM projektu.

Další detaily nového Archicadu s pořadovým číslem 23 mají být představeny na konferenci 4. června 2019 v Las Vegas, odkud bude také k dispozici živé vysílání.

/* ]]> */