Sleva na software ProGEO

Plan4all DOPRAVA

Modelování dopravy v digitálním dvojčeti chytrého města

tramod-dopravni-modelovani-digitalni-dvojce

V rámci Otevřeného jara se 6. dubna 2021 koná webinář o dopravním modelování. Pro přihlášené je účast na webináři zdarma.

Webinář představí aktuální přístup k modelování dopravy v prostředí digitálního dvojčete chytrého města.

Účastníkům budou nejprve názorně vysvětleny základní principy modelování dopravy, následovat bude představení webové aplikace pro dopravní modelování TraMod včetně živé ukázky. Na závěr si budou účastníci moci aplikaci sami vyzkoušet.

Zájemce pro aktivní zkoumání aplikace pořadatelé žádají o připojení z plnohodnotného prohlížeče, při práci na mobilním zařízení je funkcionalita aplikace limitována.

Program webináře:

  • Dopravní modelování v prostředí digitálního dvojčete chytrého města (Karel Jedlička)
  • Principy dopravního modelování (Jan Martolos)
  • Představení aplikace TraMod (Karel Jedlička)
  • Interaktivní práce v aplikaci TraMod (Daniel Beran)

Tramod

TraMod je zkratka pro „Traffic Modeller“, webovou mapovou aplikaci, kterou vyvinulo sdružení Plan4all. Ukázku použití najdete na webu města Plzeň – https://intenzitadopravy.plzen.eu/.

Aplikace modeluje dopad plánovaných dopravních omezení (zúžení nebo uzavírky komunikací) na plynulost dopravy. Informace o plánovaných dopravních stavbách budou průběžně získávány z plánu dopravně inženýrských opatření, tzv. SUPERDIO a dopravních informací ze systému JSDI, spravovaného Ředitelstvím silnic a dálnic.

Za pomoci kalendáře a časové osy staveb můžete procházet plánované dopravní stavby, které se v Plzni v následujícím období uskuteční. Je možné si také zobrazit hustotu dopravy ve městě za ideálního stavu bez dopravních omezení.

Aplikace poskytuje rychlý přehled o vlivu těchto staveb na plynulost dopravy v Plzni. Poskytované informace z dopravních detektorů jsou zásadně ovlivněny jejich (ne)funkčností nebo přepojováním při opravách komunikací.

TraMod je také podrobně popsán v referátu z roku 2020.

Jedlicka, K., Beran, D., Martolos, J., Kolovský, F., Kepka, M., Mildorf, T. and Sháněl, J., Traffic modelling for the smart city of Pilsen. Proceedings Vol. 1, 8th International Conference on Cartography and GIS, 2020, Nessebar, Bulgaria ISSN: 1314-0604, Eds: Bandrova T., Konečný M., Marinova S.

https://iccgis2020.cartography-gis.com/8ICCGIS-Vol1/8ICCGIS_Proceedings_Vol1_(56).pdf

 

Video, představující aplikaci Tramod

 

/* ]]> */