BIM

BIM: Nový ArchiCAD 22 bude představen na ArchiDays 2018

Graphisoft Archicad 22 / GeoBusiness

Osmý ročník konference ArchiDAYS 2018, zaměřené na technologie spojené se software ARCHICAD od firmy Graphisoft, se uskuteční ve dnech 7. a 8. června 2018 v Jihlavě. Akci pořádá firma Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR.

V úvodní přednášce Mikó Szabolcs představí Open BIM v roce 2018. Bude mluvit o důležitosti otevřených standardů a jak byste s nimi měli pracovat při kontrole projektu a koordinaci profesí.

Petr Vokoun (BIM Project) bude mluvit o specifikacích v projektu pomocí BIM knihoven. Produktové informace v BIM modelu jsou zásadní pro jeho další použití. Dozvíte se, jak se v BIM dá pracovat s harmonizovanými normami, kam do BIM modelu patří které informace a jak je udržet aktuální. Nebude chybět ani téma návaznosti na veřejné zakázky.

Jakub Murla (SchindlerSeko Architekti) představí BIM v současné české realitě. Před dvěma lety se na ArchiDAYS 2016 zamýšlel nad tím, jak s BIMem v architektonické kanceláři. Dnes o BIMu pro architekty již nikdo nepochybuje. Otázkou je, jak BIM využívá zbytek světa.

Dojde také na novou verzi software ARCHICAD, s pořadovým číslem 22, který byl představen počátkem května 2018. Tématy budou například LOP v novém kabátě nebo algoritmické BIM navrhování.

Na webu konference najdete podrobnosti ohledně registrace.