Apple

Aktualizováno: Nový iPad Pro 2020 od Apple má v sobě lidarový skener

apple-ipad-pro-2020-lidar-skener-feat

Firma Apple představila nové verze svých produktů. Jedním z nich je inovovaná verze tabletu iPad, který ve verzi Pro bude obsahovat lidarový skener. Je to poprvé, co se v konzumní elektronice objevuje lidar.

Lidarový skener má dosah až pět metrů, funguje v interiéru i v exteriéru.

Augmentovaná realita

Apple intenzivně pracuje na rozvoji nástrojů pro doplněnou realitu (augmented reality, AR). Vývojářská aplikace ARKit tedy také dostává update, má mimo jiné nové Scene Geometry API.

3D skenování a modelování

Lidarový skener vylepšuje aplikaci Measure, která automaticky spočítá výšku objektu. Pro podrobnější měření je tzv. Ruler View. The Measure app now also comes with Ruler View for more granular measurements and allows users to save a list of all measurements, complete with screenshots for future use.

Server The Verge píše, že Apple na novinářském představení ukázal CAD aplikaci Shapr3D, která na základě skenu místnosti iPadem vytvoří její 3D model. Uživatelé mohou tento model dále upravovat a s pomocí doplněné reality do místnosti přidávat objekty.

Lidar i v iPhonech?

Podle časopisu Wired to vypadá, že si firma Apple vybrala iPad Pro jako první produkt, do nějž nasadila lidarový skener. Je pravděpodobné, že některé modely iPhone 12 budou také v budoucnu obsahovat lidarovou technologii.

Kde koupit iPad Pro

Tablety iPad Pro prodává například Alza.cz.

iPad Pro 12.9″ 256GB 2020 Cellular Stříbrný

iPad Pro 12.9″ 128GB 2020 Cellular Stříbrný